13. Příklad z baseballu

 

Pojďme si zkusit udělat takové cykly v roli prvního hráče baseballu uprostřed nejdůležitějšího zápasu sezony.bv035.jpg

Zkus to takto.

Čekáš na první odpal, abys mohl vyběhnout na metu. Představ si Ježíše a sebe, jak tlačíte obrovskou hromadu baseballových hráčů před trůn Boží. Rozhodl ses, že tam přihodíš všechny skutky hráčů hokeje, fotbalu, amerického fotbalu a basketbalu jako do této své imaginární hromady. Právě si stvořil cyklus, před tím, než pálkař odpálil první ránu.

Ty:

  1. Vezmi všechny skutky dětí, které dělají nějaký sport.
  2. Vlož do nich své „Miluji tě.“ (Ježíš dělal vše z lásky k Otci, tak pokud děláš cokoliv s Ježíšem, děláš to z lásky k Otci.)
  3. Nabídni to vše Otci k Jeho Slávě. (Ty a Ježíš tlačíte tuto hromadu před trůn Boží.)
  4. Daruj mu to jménem všech duší minulosti, přítomnosti a budoucnosti. (Ježíš nikdy nemyslel sám na sebe, ale všechno dělal pro každého z nás.)

Požádej, aby přišlo Království. (Víš, že netlačíš tuto hromadu s Ježíšem uprostřed míčové hry jen tak z legrace. Děláš dílo Boží Vůle a pomáháš urychlit příchod Království s Ježíšem.)45  bv036.jpg

Máš plno času, abys konal více cyklů, když jsi na první metě. Zatímco se zahřívají pálkaři a než se připraví nový nadhazovač, ty a Ježíš tlačíte hromadu stromů směrem ke trůnu. Pes od sousedů tě vede, abys tlačil také hromadu zvířat. Bzučící moucha ti vnuká myšlenku udělat velkou hromadu hmyzu pro Otce. Pálkař je zasažen hodem nadhazovače. Nabízíš tedy jeho utrpení a velkou hromadu zranění a nemocí Otci. 

bv037.jpg

 

 

Jeden tvůj přítel doběhne na první metu a vyměníte si spolu několik slov. Ježíš a ty vytvoří velkou hromadu laskavých slov a dáváte to Otci. Když se vracíš  zpět na lavičku po té, co je třetí vyřazen, přemýšlíš, jak si asi Ježíš hrál jako dítě. Vytvoříš velkou hromadu všeho, co Ježíš jako chlapec dělal a tlačíš jí spolu s Ním před trůn Otce.

Tady to máš – své cykly na první metě. Jestliže můžeš dělat cykly během míčové hry, můžeš je dělat kdykoliv. Jen dělej všechno s Ježíšem.46

 

 

Když rosteš v Boží Vůli, Duch Svatý tě provádí tvými vlastními cykly tak, že můžeš přidat tyto cykly ke svému dni naplněném skutky v Boží Vůli. Pokud se cykly začnou stávat tvou druhou přirozeností, jako rozsvícení světla, když vstupuješ do tmavé místnosti, jsi na dobré cestě žít Boží život. 47

 bv038.jpg