P. Gabriel Maria Tchonang je kněz v diecézi Štrasburg ve Francií. Narodil se r. 1970 v Kamerunu. Byl formován dominikány a v roce 2006 studoval velký seminář a absolvoval stáž ve farnosti Sv. Vavřince v Bischheimu.

V roce 2009 byl vysvěcen na kněze, stal se doktorem teologie a začal přednášet  dogmatickou teologií na Teologické fakultě univerzity ve Štrasburgu. Nejprve byl administrátorem na Horním Rýně a pak vikářem v Illkirch-Graffenstadenu. Je kazatelem v charitním domě Ottrott a od září r. 2018 byl ustanoven správcem farností Souffelweyersheim a Reichstett.


Je autorem několika publikací a zaměřuje se na trinitární symboliku, christologií, ale také na nové proudy africké teologie.

Už několik let se věnuje také mystické spiritualitě a pořádá přednášky, semináře a programy do katolických médií (Radio Maria, Radio Boží Vůle) především na téma Daru života v Boží Vůli podle italské mystičky Luisy Piccarrety.  Gabriel.jpg

K momentální situaci související s pandémií Covid-19 říká:


"Současná situace, která nás nutí k omezování a potlačování všeho, může naznačovat apokalypsu.Tisíce nemocných a mnoho případů smrti, utrpení rodin a nejistota zítřka nás mohou dovést k zoufalství. K tomu je přidána nemožnost nabídnout Bohu veřejné uctívání a tedy obtížnost najít útěchu ze společné modlitby a bratrské podpory. Situace je nepopiratelně vážná a vyskytuje se v době postu, času par excellence pouště a stažení, v době ticha a zintenzivnění vztahu s Bohem. Při bližším zkoumání nás tato situace, i když vážná, může vést k tomu, že si položíme relevantní otázky o významu naší existence."