S

Co už u nás vyšlo?

Kdo by chtěl se dozvědět o Daru života v Království Boží Vůle více, tak existuje spoustu informací, videí a dalších materiálů v angličtině, němčině a dalších světových jazycích. Co ale dělat, pokud žádnou znalost cizího jazyka nemáte? Dají se sehnat nějaké tituly, které by se tomuto tématu věnovaly? A jsou ještě k dostání?   Chci Vám představit tři knihy, které by Vám v tom mohly pomoci.

hodiny-utrpeni-pana-jezise-krista.jpg

Hodiny utrpení našeho Pána

Ježíše Krista

Autorkou této knihy je přímo Boží služebnice Luisa Piccarreta. Cílem této knihy  podle autorky není vylíčit děj utrpení, ale "podat zadostiučinění:  spojit dohromady různé body utrpení Páně s rozmanitostí tolika urážek a spolu s Ježíšem za ně konat hodné zadostiučinění. V některých případech duše trpícímu Ježíši dobrořečí, v jiných mu projevuje soucit, vzdává mu chválu, utěšuje ho, podává náhradu nebo žadoní, prosí či žádá." V událostech jednotlivých hodin od rozloučení s Matkou až po pohřeb vstupuje mystička do tělesného i vnitřního utrpení.

Z italského originálu jí přeložil P. ThLic. Filip M. Štajner OP

Vydala Matice cyrilometodějská s.r.o.

Olomouc 2011

cena: 197,- Kč

Kniha momentálně není dostupná.

 

Stáhnout

panna-maria-v-kralovstvi-bozi-vule___standard_374_575.jpg

Panna Maria v království

Boží Vůle

Tato kniha využívá působivé formy rozhovorů Luisy s nebeskou Královnou. Je v podstatě učebnicí a cvičebnicí života v Boží Vůli, která není nich jiného, než dokonalá láska podle příkladu Panny Marie.  Na jednotlivých událostech z jejího života se ukzuje, jak blahodárné je konání Boží Vůle, i když musíme podstupovat neustálý zápas proti lidké svévoli, která je poznamenána dědičným hříchem. Luisa sepasala 31 rozjímání půovdně na každý den měsíce května, ovšem později připojila dalších šest kapitol a z knížky se tak stala časově neomezená příručka každodenního duchovního života, který se projevuje věrností nejsvětější Vůli Boží ve všech věcech, velkých i docela malých.

Z italského originálu jí přeložil P. ThLic. Filip M. Štajner OP

Vydala Matice cyrilometodějská s.r.o.

Olomouc 2009

cena: 225,- Kč

Kniha je k dispozici na eshopu vydavatele

zivot.jpg

Život v Kráĺovstve

Božej Vole

Útlá brožurka, která vyšla v angličtině v roce 1997 od Tonyho Hickeye, byla v roce 2020 přeložena do slovenštiny MUDr. Danielou Hrtúsovou. Nabízí základní informace o Daru života v Boží Vůli a zároveň je praktickou příručkou pro jeho uskutečňování v každodenním životě. Je nepostradatelnou pomůckou pro každého, kdo se rozhodl tento Boží dar ve svém životě prakticky žít.

 

Kniha vyšla v soukromém nákladu překladatelky. V elektronické podobě si jí můžete i stáhnout.

  Stáhnout